Jubileusz 10-lecia obchodzi w tym roku Szkoła Muzyczna I stopnia w Korzennej. Z tej okazji w najbliższy piątek (27 października) o godz. 16:00 w hali widowiskowo-sportowej w Korzennej odbędzie się uroczystość poświęcona temu wydarzeniu.

Organizatorzy do udziału w uroczystości zapraszają nie tylko nauczycieli, uczniów, uczennice, absolwentki i absolwentów szkoły oraz ich rodziców, ale także wszystkich mieszkańców. W trakcie jubileuszowych obchodów muzyczne umiejętności zaprezentują uczennice i uczniowie szkoły, a zgromadzeni goście będą mieli okazję poznać efekty działalności placówki.

Przypomnijmy, że z inicjatywą jej utworzenia wyszedł wójt Leszek Skowron. Od początku szkoła miała swoją siedzibę w budynku Szkoły Podstawowej w Korzennej, ale w kolejnych latach warunki nauczania były coraz lepsze. Inwestowano zarówno w sale ćwiczeniowe, jak i w instrumenty. Urządzono także salę koncertową. Szkoła ma już w swoim dorobku liczne sukcesy swoich uczennic i uczniów, podczas przeglądów i konkursów muzycznych.