Lipniaczanie, Janczowioki i zespół RWK Radość Wspólnego Kolędowania wystąpią jutro w hali sportowo-widowiskowej w Korzennej, podczas „Noworocznego koncertu kolęd i pastorałek”. Dzisiaj (5 stycznia) przygotowywano scenę i popłynęły pierwsze, próbne dźwięki.

Zespołu Regionalnego Lipniczanie mieszkańcom gminy Korzenna przedstawiać nie trzeba. Grupa,  wielokrotnie nagradzana na konkursach kolęd, zaprezentuje część swojego repertuaru. Na scenie zobaczymy zarówno zespół dorosłych, jak i grupę dziecięcą.

Zespół Janczowioki w swoim programie ma m.in. takie kolędy jak „Z narodzenia Pana”, „Na kopie siana”, „Anioł się zwiastuje”.  Sadząc po niedawnych osiągnięciach (awans do udziału w prestiżowym konkursie kolęd w Będzinie), grupa jest w wyjątkowej dyspozycji.

Szczególnych wrażeń dostarczyć powinien występ zespołu RWK Radość Wspólnego Kolędowania, który słynie z niezwykłych wykonań. Kolędy i pastorałki RWK urastają do rangi muzycznego wydarzenia. Uwagę przykuwa niebanalna aranżacja znanych utworów i oryginalna interpretacja.