Około 200 osób uczestniczyło w Muzycznym Dniu Rodziny zorganizowanym przez Szkołę Muzyczną I stopnia w Korzennej. – Efekt jest bardzo dobry, bo od rana urywają się telefony w sprawie zapisów do szkoły – komentuje Piotr Górski, dyrektor szkoły.

Muzyczny Dzień Rodziny to najnowsza inicjatywa szkoły. W zamyśle organizatorów wydarzenie miało charakter promocyjno-integracyjny. Z jednej strony podczas trwającego około 1,5 godziny koncertu prezentowano umiejętności muzyczne uczennic i uczniów szkoły, a także edukacyjną ofertę szkoły, z drugiej – uczestniczki i uczestnicy imprezy mieli okazję, by miło spędzić czas i lepiej się poznać.

W trakcie odbywającej się w hali widowiskowo-sportowej w Korzennej imprezy na scenie wystąpili soliści, duety, zespoły kameralne, a także chór i dwie orkiestry: smyczkowa i dęta. Po zakończeniu koncertu rozpoczęła się część festynowa. Do dyspozycji dzieci była rozłożona w hali dmuchana zjeżdżalnia, można było skosztować domowych wypieków, lodów i innych słodkości. Nie zabrakło też okazji do szaleństw na parkiecie w rytm dyskotekowych przebojów. Przedstawiciele samorządu prowadzili też sprzedaż ciast, z której dochód przeznaczony zostanie na cele szkole.

Impreza miała charakter otwarty. Obok dzieci uczących się w szkole oraz ich rodzin mógł w niej wziąć udział każdy. Z możliwości skorzystali przede wszystkim zainteresowani rozpoczęciem nauki w szkole wraz ze swoimi rodzicami. W Muzycznym Dniu Rodziny wzięli również udział: wójt Leszek Skowron, radni oraz sponsorzy.

Wrażenia po imprezie były na tyle dobre, że dyrektor Piotr Górski już teraz zapowiada, że będzie ona kontynuowana. – Dotychczas ograniczaliśmy się do organizacji koncertów. Poszerzenie tej formuły o cześć festynową zostało bardzo dobrze przejęte i będziemy to powtarzać w przyszłości – deklaruje.