Ponad 200 dzieci wzięło udział w dzisiejszym Pikniku Naukowym w Korzennej. W programie znalazły się gry i konkursy, w których można było sprawdzić m.in. umiejętność logicznego myślenia i spróbować swoich sił w robotyce. Amatorów naukowej zabawy odwiedził wójt Leszek Skowron, któremu do gustu najbardziej przypadły szachy.

Trwający kilka godzin piknik wieńczył projekt „Laboratorium przyszłości” i był równocześnie kolejną atrakcją przygotowaną dla dzieci na okres ferii. W hali sportowo-widowiskowej w Korzennej ustawiono kilka tematycznych stanowisk, przy których można było przy zabawie zdobyć nieco naukowej wiedzy. Do dyspozycji były klocki lego, można było spróbować swoich sil w układaniu kostki Rubika i rywalizacji szachowej. W kąciku małego konstruktora łączono fantazję z precyzją, a sposobność do ćwiczeń umysłowych dawały zagadki logiczne i matematyczne. Był kącik przyrodniczy i plastyczny, a także sporych rozmiarów klocki, z których można było wznosić budowle, a następnie je rozbierać.

Dla tych, którym od intensywnej zabawy zaczęło burczeć w brzuchu panie z KGW w Trzycierzu przygotowały coś na ząb. Chętnych, żeby spróbować przekąsek nie brakowało.

Projekt dofinansowany ze środków Województwa Małopolskiego