Z nowego ambulansu korzystać będzie zespół ratownictwa medycznego stacjonujący w Korzennej. Karetka z napędem na cztery koła dotarła dzisiaj na miejsce.

Specjalistyczny samochód kosztował ponad pół miliona złotych. Nowa karetka w drodze do stacji, znajdującej się w budynku przy stadionie w Korzennej, zatrzymała się przed budynkiem Urzędu gminy w Korzennej. Nowoczesny w pełni wyposażony ambulans zaprezentowała dyrektor Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego Bożena Hudzik oraz jej zastępca ds. techniczno-eksploatacyjnych Janusz Geroch. – Bardzo się cieszę, że zespół ratowniczy stacjonujący w Korzennej będzie miał do dyspozycji ambulans, bo od jakości wyposażenia zależeć może życie naszych mieszkańców – komentował wójt Leszek Skowron, który miał okazję dokładnie obejrzeć karetkę. Gmina na jej potrzeby oddała do dyspozycji cześć pomieszczeń w budynku przy stadionie, z którego korzysta także ULKS Korzenna oraz Wojska Obrony Terytorialnej.

Nowy pojazd marki volkswagen to efekt prowadzonej od lat sukcesywnej wymiany ambulansów, należących do SPR. Pojazdy wyeksploatowane zastępowane są przez nowe karetki tak, by zespoły ratownictwa medycznego mogły niezawodnie i odpowiednio szybko dojeżdżać na miejsce i nieść pomoc potrzebującym. Zakupiony dla Korzennej ambulans został sfinansowany z budżetu powiatu nowosądeckiego oraz budżetu SPR.

W strukturach SPR jest 14 zespołów ratownictwa medycznego. Trzy stacjonują w Nowym Sączu, dwa w Starym Sączu i Krynicy oraz po jedynym w Korzennej, Nawojowej, Piwnicznej, Rytrze, Łącku, Grybowie i Łososinie.