Osiem firm złożyło swoje oferty w przetargu na budowę oświetlenia ulicznego przy drogach powiatowych w Korzennej, Lipnicy Wielkiej i Wojnarowej. Wśród złożonych propozycji część mieści się w kwocie przeznaczonej na ten cel w budżecie gminy i wszystko wskazuje na to, że wkrótce zostaną wyłonione firmy, realizujące inwestycję.

Zamówienie zostało podzielone na trzy części i osobno traktuje każdą z trzech miejscowości. Większość firm złożyła oferty na każdą z nich. Propozycje cenowe wahają się w przypadku oświetlenia w Korzennej od nieco ponad 100 tys. zł do ponad 242 tys. zł, podczas gdy w budżecie gminy zaplanowano na to ponad 157 tys. zł. Budowę oświetlenia w Lipnicy Wielkiej proponowano za minimum niespełna 91 tys. zł i maksimum prawie 158 tys. zł. Zamawiający zaplanował na to ponad 120 tys. zł. Z kolei na realizację prac w Wojnarowej złożono propozycje, oscylujące w granicach od 96 tys. zł do 221 tys. zł. W budżecie przeznaczono na to niespełna 140 tys. zł.

Aktualnie trwa analiza ofert, a wykonawca powinien być wyłoniony w ciągu najbliższych dni. Prace będą mogły ruszyć po podpisaniu umowy, a ich realizacja powinna nastąpić ciągu 35 dni od sformalizowania umowy.