Siatkarki STS Sandecja z zawodniczkami z gminy Korzenna w składzie bardzo dobrze zaprezentowały się podczas VI edycji Turnieju Orlen Mini Cup 2024, który wczoraj (18 lutego) odbył się w Stróży. W rywalizacji w dwóch kategoriach reprezentantki klubu prowadzącego sekcję w Korzennej zajęły drugie miejsca.

Turniej był silnie obsadzony, gromadząc zespoły z całej Małopolski. O trofea walczyło 17 zespołów w kategorii „dwójek” i 15 drużyn w kategorii „trojek”. Łącznie na turniej zorganizowany przez AMS Pcim przyjechało 100 zawodniczek z 10 klubów siatkarskich.

Zespoły STS Sandecja, w których ważne role odgrywały siatkarski z naszej gminy, w tak silnej stawce rywalek konkurowały po raz pierwszy. Udział w turnieju miał być dla nich okazją do zbierania doświadczeń na przyszłość. Adaptacja do nowych warunków wypadła nader dobrze. W obu kategoriach nasze drużyny znalazły się na drugim stopniu podium, a lepsze okazały się jedynie zawodniczki z Wieliczki.

Zdobywczynie drugiego miejsca w kategorii „trójek” występowały w składzie: Ola Stawiarska, Kklaudia Jawor, Klaudia Bednarska, Patrycja Słaby, Joanna Janus, Aleksandra Matusik, Laura Pach, Lena Grubarczyk.

W drużynie „dwojek” wystąpiły: Karina Kantor, Magda Ruchała, Ania Stawiarska, Weronika Bednarska, Michalina Gwiżdż.

Zespoły prowadzili trenerzy: Ania Wcześny, Krzysztof Potoczek, Magdalena Wojta.