Kilkudziesięciu zawodników, liczni rodzice, a także sponsorzy i darczyńcy wzięli udział w Gali Mistrzów ULKS Korzenna 2024. Okazja do świętowania była wyjątkowa, bo trzy klubowe drużyny zwyciężyły w rozgrywkach ligowych, a składająca się z zawodników ULKS szkolna drużyna SP w Korzennej zdobyła Mistrzostwo Polski! – To efekt systematycznej pracy i znakomitych warunków w gminie do uprawiania sportu – komentuje Albert Szczerba, prezes ULKS Korzenna.

Dotychczas sezon podsumowywano co roku, ale w znacznie skromniejszej oprawie i raczej w kameralnych warunkach. Tym razem zakończenie sezonu musiało mieć oprawę szczególną, bo nigdy w historii klubu nie zdarzyło się, by w jednym sezonie było tyle sukcesów. Rozgrywki ligowe na poziomie powiatu wygrali: juniorzy młodsi U-17, trampkarze U-15 oraz młodziki U-13. Mistrzostwo Polski w rywalizacji szkolnej w kategorii klas 4-6 z udziałem zawodników trenujących w sekcji piłkarskiej ULKS. – Czegoś podobnego u nas nigdy nie było. W innych, podobnych do naszego klubach, też się to nie zdarza – cieszy się prezes Szczerba. Pytany o czynniki, które o tym zadecydowały wymienia dwa zasadnicze. Obok profesjonalnego szkolenia od najmłodszych lat dużą rolę odegrała baza sportowa. Gminne inwestycje w postaci hali sportowo-widowiskowej, modernizacji „Orlika”, budowy boisk sportowych i sal gimnastycznych w różnych sołectwach umożliwiły uprawianie sportu przez cały rok w bardzo dobrych warunkach.

Z zaproszenia do wspólnego świętowania skorzystali niemal wszyscy zawodnicy. Wielu z nich towarzyszyli także rodzice wspólnie z dziećmi celebrujący radość z uzyskania rewelacyjnych wyników. Młodzi zawodnicy na pamiątkę niezwykłego sezonu odebrali upominki i wyróżnienia. Okolicznościowe, spersonalizowane kubki przygotował własnoręcznie Albert Szczerba, było wspólne krojenie tortu i oglądanie meczu Polska – Francja. Kulinarnych przyjemności przygotowano zresztą znacznie więcej, bo na zakończenie sezonu z kaloriami nie trzeba było liczyć się aż tak bardzo. Osobne nagrody otrzymali także wyróżniający się zawodnicy.

Obok przyjemnych wspomnień z rywalizacji w trakcie sezonu były też rozmowy o ligowych rozgrywkach, które na wyższym szczeblu ruszą po wakacjach. Dla klubu będzie to organizacyjne wyzwanie, bo między powiatowa liga oznacza wyższe koszty. Więcej trzeba będzie wydać m.in. na transport i na sędziów. Powodów do zmartwień nie będzie natomiast w kontekście naboru nowych zawodników do najmłodszych drużyn. Po sukcesie w rywalizacji szkolnej zainteresowanie uprawianiem piłki nożnej w gminie znacznie wzrosło. Jeszcze przed rozpoczęciem formalnych zapisów do ULKS Korzenna zgłosiło się kilkanaście osób.

Statuetki za wyjątkowe osiągnięcia otrzymali :

Juniorzy młodsi U-17:

Najlepszy zawodnik: Karol Biskup

Odkrycie sezonu: Jakub Zwolenik

Najlepszy strzelec: Kacper Olech

Najlepszy bramkarz, kapitan drużyny: Mateusz Pękała,

Wyróżnienie sezonu: Damian Hojnor, Jakub Rogalski, Mateusz Kiełbasa

Trampkarze U-15:

Najlepszy zawodnik, kapitan drużyny: Wiktor Szczygieł

Odkrycie sezonu: Karol Sarota

Najlepszy strzelec: Daniel Błachuta

Najlepszy pomocnik, asystent: Bartosz Bugno

Wyróżnienie sezonu, najwyższa frekwencja: Olivier Olszewski, Michał Mazurkiewicz, Mikołaj Gaborek, Mateusz Groń.

Młodziki U-13:

Najlepszy zawodnik, kapitan drużyny, najlepszy strzelec: Michał Jasiński

Odkrycie sezonu: Bartosz Młynarczyk

Objawienie sezonu: Wiktor Mazurkiewicz

Wyróżnienie sezonu, najlepszy napastnik: Karol Pawlik, najlepszy obrońca: Rafał Włodarz, najlepszy bramkarz: Jan Miczek

Joker sezonu: Kamil Sekuła

Wyróżnienie sezonu: Adam Sowa