Nowe oświetlenie uliczne wybudowane w Lipnicy Wielkiej już niebawem powinno dawać efekty. Gmina Korzenna podpisała umowę ze spółką Tauron i wkrótce lampy zostaną podłączone do sieci.

W Lipnicy Wielkiej przy drodze powiatowej na odcinku od początku parkingu koło kościoła do końca cmentarza na betonowych słupach zamontowano 17 opraw. Koszty z tym związane przekroczyły 96 tys. zł. Chociaż inwestycja była gotowa pod koniec kwietnia, to lampy zaświeciły się tylko na krótko w celu sprawdzenia czy wszystko działa, a potem zgasły i nie świecą się do tej pory.

Podczas ostatniej sesji radny Szymon Ćwik pytał o powody, dla których tak się dzieje i termin uruchomienie lamp na stałe. – Oświetlenie zostało włączone na potrzeby odbiorów technicznych, aby działało na stałe trzeba zamontować licznik – tłumaczył zastępca wójta Krzysztof Ogorzałek. Jednocześnie dodawał, że w takich przepadkach obowiązują procedury administracyjne, których gmina przyspieszyć nie może. Aktualnie gmina podpisała już umowę z dostawcą prądu spółką Tauron, która w ślad za tym uruchomi licznik i w krótkim czasie oświetlenie zostanie włączone na stałe.

Radny z Lipnicy Wielkiej był także zainteresowany możliwością uzupełnienia oświetlenia ulicznego o jedną lampę w kierunku remizy, by nie było przerwy między nowym a starym oświetleniem. Wójt Leszek Skowron poinformował, że po analizie możliwości technicznych podjęta zostanie decyzja w tej sprawie.