Wybitny polski sportowiec Grzegorz Sudoł odwiedził Szkołę Podstawową w Lipnicy Wielkiej. Trzykrotny olimpijczyk, medalista Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy i Mistrzostw Polski w chodzie sportowym podzielił się swoimi sportowymi doświadczeniami i poprowadził zajęcia z wychowania fizycznego.

Uczennice i uczniowie dowiedzieli się m.in., że droga do sportowej kariery nie jest usłana różami i wymaga nie tylko systematycznego treningu, ale także siły mentalnej. Grzegorz Sudoł dzielił się swoimi doświadczeniami dotyczącymi nie tylko z sukcesów, ale i porażek, które są częścią sportowej kariery. Zdradził kuchnię przygotowań olimpijskich i opowiadał o wrażeniach z pobytu na olimpiadach w Atenach, Pekinie i Londynie.

Uczestniczki i uczestnicy spotkania mogli obejrzeć trofea sportowe Grzegorza Sudoła i popytać o szczegóły życia sportowca. Potem gość poprowadził zajęcia z wychowania fizycznego dla dzieci z klas 4-8, prezentując różne techniki przygotowania fizycznego i budowania sprawności.

Z olimpijczykiem spotkał się także wójt Leszek Skowron, który skorzystał z zaproszenia i wziął udział w wyjątkowym wydarzeniu.

Grzegorz Sudoł w swoim debiucie olimpijskim w rywalizacji na 50 km zajął 7 miejsce, w Pekinie był natomiast 9. W swoim sportowym dorobku ma też brązowy medal Mistrzostw Świata oraz wicemistrzostwo Europy. Ponadto cztery razy wygrywał w Mistrzostwach Polski na dystansie 20 km, a na dystansie 50 km ma trzy złote medale Mistrzostw Polski.